• آخرین بروز رسانی : 1400/09/02

اخبار > دیدار مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه با فرماندار شهرستان جوانرود

 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه با فرماندار شهرستان جوانرود

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون کرمانشاه، رستگار یوسفی روز پنجشنبه در دیدار مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه افزود: هر چند در برخی روزهای هفته به صورت محدود و موقت کار خونگیری  در بیمارستان شهر انجام می‌شود ولی بخاطر ظرفیت‌ خاص شهرستان در شرایط کنونی این کار به هیچ وجه جوابگوی نیازها نیست و باید مسوولان برای حل مشکل به صورت اساسی اقدام کنند.

وی  به قول مساعد فرمانده سپاه ناحیه  جوانرود برای در اختیار قرار دادن مکانی برای خون گیری از اهداکنندگان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت اهدای خون،  پیگیری‌های لازم را با همکاری خیرین نوعدوست برای احداث پایگاه  انتقال خون دنبال خواهیم کرد.

یوسفی یادآور شد: نیاز به خون و فرآورده‌های آن موضوعی حیاتی، روزانه و همیشگی است و اگر زمینه لازم در شهرستان وجود داشته باشد افراد واجد شرایط می‌توانند در این اقدام خداپسندانه با مراجعه به پایگاه‌ و اهدای خون مورد نیاز به هموطنان، برای دیگران زندگی دوباره فراهم کنند. 

پژمان صالحی فر مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه نیز گفت: یکی از مشکلات سازمان انتقال خون در استان این است که در هیچ کدام از شهرستان‌ها زیرساخت ها و مکانی برای ایجاد پایگاه انتقال خون وجود ندارد.صالحی فر به برخی ویژگی‌های منطقه اورامانات همچون جمعیت، گردشگر پذیری،  نامناسب بودن جاده ها و آمار بالای تصادفات رانندگی، اهدای خون سالم در این منطقه به دلیل سبک زندگی مردم اشاره کرد و افزود: ساخت پایگاه  انتقال خون در این منطقه به مرکزیت جوانرود ضروری است.

وی از احداث پایگاه انتقال خون در شهرستان کنگاور و همچنین اسلام آباد غرب خبرداد و اظهار داشت: پیگیر ساخت پایگاه انتقال خون در شهرستان‌های جوانرود و سرپل ذهاب نیز هستیم.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این سازمان یک مرکز حیاتی است و نقش مهمی در شرایط بحرانی در تامین نیازهای خونی برای بیماران دارد، یادآور شد: روزانه ۲۰۰ تا ۲۴۰ واحد خون در استان جمع آوری می‌شود که ۲۰۰ واحد آن برای مصارف روزانه است.


١٠:٤٢ - شنبه ٢٩ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٧٧٦    /    تعداد نمایش : ٤خروج